tło

Własna energia elektryczna: Instalacje fotowoltaiczne dla domu

Oferowane przez nas rozwiązania umożliwią Państwu samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Panele fotowoltaiczne wytworzą tyle energii elektrycznej ze wystarczy na pokrycie potrzeb własnych, a co za tym idzie znaczne ograniczenie rachunków za prąd!

Dlaczego warto korzystać z fotowoltaiki? – Bilansowanie energii

Stosowane w gospodarstwach domowych instalacje fotowoltaiczne pozwalają na bilansowanie energii słonecznej. Rozliczanie energii jest dokonywane co 12 miesięcy. W okresie dużego nasłonecznienia zużywamy energię na własne potrzeby, natomiast nadmiar oddajemy do sieci energetycznej, natomiast w okresie zimowym korzystamy ze zbilansowanych w sieci rezerw. Do 10 kWp energia jest bilansowana w stosunku 1:0,8, natomiast od 10kWp do 50 kWp w stosunku 1:0,7.

Dom - Korzyści w dzień

W ciągu dnia: produkowana przez instalację fotowoltaiczną energia jest zużywana na własne potrzeby a jej nadmiar oddawany jest do sieci energetycznej (bilansowanie).

Dom - Korzyści w nocy

Realne korzyści wynikające z własnej energii elektrycznej

Instalacja paneli fotowoltaicznych, które umożliwią nam pozyskanie własnej energii elektrycznej ze słońca, to oczywiście inwestycja, która jednak z czasem umożliwi nam osiągnięcie znacznych korzyści finansowych. Według przeprowadzonych przez nas wyliczeń, ale także według doświadczeń wielu inwestorów, związanych ze stosowaniem paneli słonecznych, uzyskane przez 25 lat korzystania z instalacji oszczędności, aż trzykrotnie przewyższą koszty inwestycji!

Dzięki instalacjom solarnym zaczną Państwo uzyskiwać niskie rachunki za prąd i uniezależnią się od wzrostu cen prądu na rynku. W dokładnym doborze instalacji fotowoltaicznej pomogą Wam nasi specjaliści. Na początku możecie tez skorzystać ze znajdującego się na naszej stronie kalkulatora fotowoltaicznego.

wykres

DLACZEGO FOTOWOLTAIKA?

  • oszczędności trzykrotnie przewyższają inwestycję,
  • niskie rachunki za energię elektryczną,
  • uniezależnienie się od wzrostów cen prądu,
  • nowoczesny wygląd budynku, zwiększenie wartości inwestycji,
  • 25 letnia żywotność instalacji,

 

Poniższy wykres przedstawia zwrot z inwestycji fotowoltaicznej:

bilans

 

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór instalacji fotowoltaicznej, dlatego zachęcamy do umówienia się z naszymi doradcami na bezpłatny audyt - kontakt z nami.

Zapraszamy również do przejrzenia naszej oferty.

ZOBACZ NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Nasza firma to fakty a nie obietnice, to konkretne solidne rozwiązania a nie piękne grafiki, to własne biuro projektowe i stała siedziba a nie firma w teczce.

Wierzymy, że właściwa decyzja o wyborze dostawcy i wykonawcy własnej elektrowni słonecznej, inwestycji na 25 lat powinna być poparta przede wszystkim stabilnością partnera.


Fotowoltaika piTERN

piTERN sp. z o.o.
ul. Batorowska 9
Dąbrowa 62-070
NIP: 782 25 54 455
REGON: 302293280

Tel.: 61 679 14 14
Tel kom.: 505 056 853
E-mail: info@pitern.pl

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.