Dotacje
Program Mój Prąd 5.0 właśnie wystartował
22 kwietnia 2023 roku wystartowała już piąta edycja programu Mój Prąd. Jak zapowiadano zostały utrzymane dotacje do fotowoltaiki, magazynów energii i ciepła oraz systemów HEMS, ale cieszyć się mogą osoby, które chcą zainwestować dodatkowo w pompę ciepła lub kolektory słoneczne – na te zakupy również przewidziane są dopłaty. Na co mogą liczyć beneficjenci programu?
Dotacje do fotowoltaiki dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni
W lutym 2023 roku ruszy program dotujący inwestycje w fotowoltaikę dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Jakie będą zasady programu i na co będzie można otrzymać dofinansowanie? Bazując na zapowiedziach rządowych w pytaniach i krótkich odpowiedziach przedstawiamy szczegóły.
Nowa odsłona programu Czyste Powietrze
Od 3 stycznia 2023 roku obowiązuje nowa edycja programu Czyste Powietrze. Wprowadza ona zmiany w progach dochodowych i wysokościach dofinansowania, a także obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego budynku. W pytaniach i krótkich odpowiedziach prezentujemy najważniejsze informacje o zmienionym programie.
Program KAWKA BIS
Wysokie dotacje na wymianę starego pieca dla Poznaniaków. Od 2 stycznia 2023 r. ruszył program KAWKA BIS
Program Mój Prąd 4.0 z większymi dotacjami!
Od kwietnia 2022 roku inwestujący w fotowoltaikę mogą otrzymać dotację w ramach Programu Mój Prąd 4.0. Od 15 grudnia 2022 roku program przejdzie metamorfozę, która oznacza dla beneficjentów większe wsparcie finansowe. Co się zmieni?
Fotowoltaika w net-billingu – wiele znaków zapytania, jedna odpowiedź – to się opłaca!
Zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, lecz nie jesteś pewien, czy to się opłaca? Jest kilka istotnych czynników przemawiających za tym, by zainwestować w fotowoltaikę i zrobić to jak najszybciej.
Poznaniaku – wymień stary piec na pompę ciepła i zgarnij aż dwie dotacje!
Jesteś mieszkańcem Poznania? Masz nieekologiczne źródło ciepła (piec na węgiel lub drewno) i myślisz o wymianie? Zainwestuj w pompę ciepła powietrze-woda i zyskaj dofinansowanie z dwóch programów: Kawka BIS oraz Czyste Powietrze. Wymieniając stare źródło ciepła możesz otrzymać wsparcie na poziomie minimum 24 000 zł!
Jakie są koszty założenia paneli słonecznych?
Chcesz obniżyć rachunki za prąd? A może zależy Ci na ochronie środowiska i poszukujesz źródeł zielonej energii? Niezależnie od tego, który powód ma dla Ciebie większe znaczenie, zdecyduj się na montaż fotowoltaiki. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną z pewnością się zwróci, ale musisz liczyć się z tym, że jednorazowe koszty początkowe nie będą najniższe.
Czego dotyczy ulga termomodernizacyjna?
Ulga termomodernizacyjna, podobnie jak wsparcie w postaci dofinansowania w ramach programu Mój Prąd, ma zachęcić Polaków do inwestowania w odnawialne źródła energii, by poprawić jakość powietrza. Jak i kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej? Na czym ona polega? Dowiesz się w dalszej części naszego wpisu.
Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Obniżenie rachunków za prąd to kusząca perspektywa dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Sposobem na skorzystanie z taniej energii elektrycznej jest instalacja fotowoltaiki dla domu.
Jakie są warunki dofinansowania fotowoltaiki?
Fotowoltaika zapewnia korzyści finansowe, więc inwestycja jest opłacalna. Początkowe koszty instalacji zwrócą się w ciągu następnych lat, a jej właściciele będą niezależni od podwyżek cen prądu.
Od czego zależy kwota dofinansowania do paneli słonecznych?
Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Spowodowane jest to nie tylko ich ekologią, ale również pozytywnym wpływem na domowy budżet.