Wiedza
Czeka nas podwyżka cen prądu.
Od początku 2023 roku, dzięki tzw. Tarczy Solidarnościowej, ceny energii elektrycznej zostały zamrożone na poziomie z końca roku 2022.
Program Mój Prąd 5.0 właśnie wystartował
22 kwietnia 2023 roku wystartowała już piąta edycja programu Mój Prąd. Jak zapowiadano zostały utrzymane dotacje do fotowoltaiki, magazynów energii i ciepła oraz systemów HEMS, ale cieszyć się mogą osoby, które chcą zainwestować dodatkowo w pompę ciepła lub kolektory słoneczne – na te zakupy również przewidziane są dopłaty. Na co mogą liczyć beneficjenci programu?
piTERN współpracuje z Millennium Leasing w zakresie finansowania inwestycji w fotowoltaikę dla firm z sektora MŚP
Rachunki za energię elektryczną w ostatnim czasie wstrząsnęły niejednym biznesem. Dlatego też wielu przedsiębiorców zaczęło poszukiwać rozwiązania na – chociaż częściową – niezależność od dostawców energii. Tym rozwiązaniem jest inwestycja w fotowoltaikę w firmie.
Jak działa pompa ciepła?
Rosnące ceny paliw stałych sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje alternatywnych źródeł ogrzewania. Wzrasta tym samym popularność pomp ciepła. Inwestycja w tego rodzaju urządzenia grzewcze jest kosztowna, ale wydatek stosunkowo szybko się zwraca. Co więcej, pompy ciepła są nie tylko komfortowe w obsłudze, ale też bezemisyjne.
Jak powstaje prąd w ogniwie fotowoltaicznym?
Produkcja energii ze słońca z roku na rok wzbudza większe zainteresowanie. Montaż instalacji fotowoltaicznej, który oferujemy w ramach naszej działalności, to gwarancja oszczędności na rachunkach za prąd. Poza tym to znaczący krok w stronę ekologii. Fotowoltaika pozwala wytwarzać energię elektryczną bez wpływu na środowisko.
Dotacje do fotowoltaiki dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni
W lutym 2023 roku ruszy program dotujący inwestycje w fotowoltaikę dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Jakie będą zasady programu i na co będzie można otrzymać dofinansowanie? Bazując na zapowiedziach rządowych w pytaniach i krótkich odpowiedziach przedstawiamy szczegóły.
Nowa odsłona programu Czyste Powietrze
Od 3 stycznia 2023 roku obowiązuje nowa edycja programu Czyste Powietrze. Wprowadza ona zmiany w progach dochodowych i wysokościach dofinansowania, a także obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego budynku. W pytaniach i krótkich odpowiedziach prezentujemy najważniejsze informacje o zmienionym programie.
Program KAWKA BIS
Wysokie dotacje na wymianę starego pieca dla Poznaniaków. Od 2 stycznia 2023 r. ruszył program KAWKA BIS
Magazynuj energię w domu
Do niedawna magazyn energii w domu pozostawał w sferze marzeń m. in. z powodu wysokich kosztów zakupu. Dziś sytuacja się zmieniła – wyższe dofinansowanie do zakupu magazynu energii w programie Mój Prąd powoduje, że jest to rozwiązanie dla domu, nad którym warto się zastanowić.
Jakie koszty trzeba ponieść przy zakładaniu pomp ciepła?
Pompy ciepła to nowoczesne, bezemisyjne urządzenia grzewcze, które oprócz korzyści dla środowiska, zapewniają też korzyści dla portfela. Ich montaż znacznie redukuje koszty ogrzewania budynku. W porównaniu do konwencjonalnych systemów grzewczych może gwarantować oszczędności na poziomie nawet 50-75%. Przed instalacją pomp ciepła niektórych inwestorów powstrzymuje jednak koszt inwestycji.
Jakie wymagania muszą spełniać grunty pod farmę fotowoltaiczną?
Farma fotowoltaiczna to nowoczesna, ekologiczna elektrownia, która produkuje prąd z promieni słonecznych. Energia elektryczna pozyskiwana jest z odnawialnego źródła, co niewątpliwie stanowi ciekawy pomysł na biznes dla wszystkich inwestorów poszukujących intratnych wyzwań biznesowych.
Co trzeba wiedzieć o opłacie mocowej?
Opłata mocowa może budzić wątpliwości, a to dlatego, że oznacza dodatkowe obciążenie finansowe dla niemalże wszystkich odbiorców energii elektrycznej. Jej pojawienie się jest efektem uchwalenia ustawy o rynku mocy z 2017 roku, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.
Program Mój Prąd 4.0 z większymi dotacjami!
Od kwietnia 2022 roku inwestujący w fotowoltaikę mogą otrzymać dotację w ramach Programu Mój Prąd 4.0. Od 15 grudnia 2022 roku program przejdzie metamorfozę, która oznacza dla beneficjentów większe wsparcie finansowe. Co się zmieni?
Jakie elementy sprawiają, że dom staje się ekologiczny?
Nowoczesne budownictwo to połączenie designu, funkcjonalności oraz ekologii. Dziś budowa ekologicznych domów nie jest już trendem, a sposobem na to, by obniżyć koszty ich utrzymania oraz zredukować wpływ na destrukcję środowiska. Ekodomy powstają w duchu zero waste.
FORUM Z ENERGIĄ
W obecnych czasach przedsiębiorcy muszą mierzyć się z wieloma trudnościami, a w szczególności z rosnącymi kosztami funkcjonowania firmy. Czy inwestycja w fotowoltaikę może być remedium na rosnące ceny prądu? O możliwościach, rozwiązaniach, bezpieczeństwie i finansowaniu inwestycji w OZE w przedsiębiorstwie opowiemy podczas konferencji. Zapraszamy do udziału!