tło

Korzyści z energii słonecznej dla firm

piTERN oferuje instalacje fotowoltaiczne dla firm w całej Polsce. Dzięki zainwestowaniu środków w montaż paneli umożliwiających pozyskiwanie energii słonecznej, możliwe jest uzyskanie wielu, istotnych dla funkcjonowania firmy, korzyści. Są to zarówno korzyści finansowe, związane z obniżeniem kosztów pozyskiwania niezbędnej do funkcjonowania przedsiębiorstwa energii elektrycznej, jak i korzyści wizerunkowe. Jeszcze nie tak dawno Inwestor który, decydował się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Polsce mógł jedynie produkować prąd ze słońca  i magazynować wytworzoną energię w akumulatorach. Tworzyło to wysokie koszty instalacji oraz częsty serwis. Jednak już dziś każdy z nas może produkować własną energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych, zużywać ja na własne potrzeby a nadmiary dostarczać do sieci energetycznej.

Legislacja:

 • 2013 r. tzw. Mały Trójpak Energetyczny
 • 2015 r. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii

Ułatwienia:

 • instalacje do 40kW nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę,
 • instalacje do 40kW podłączane do sieci energetycznej na zasadzie zgłoszenia,
 • instalacje do 200kW nie wymagają uzyskania koncesji na produkcję energii elektrycznej.

Firma - Korzyści

3 najważniejsze zalety fotowoltaiki dla firm


Wskazując na zalety stosowania energii fotowoltaicznej w firmach trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim 3 najbardziej istotne argumenty, które z roku na rok skłaniają coraz większą liczbę inwestorów do podjęcia decyzji o instalacji fotowoltaiki:


Obniżenie rachunków za prąd i zagwarantowanie firmie pełnej niezależności energetycznej od dostawców – Produkcja własnej energii pozyskiwanej ze słońca sprawia, że firma staje się odporna na zawirowania w cenach energii na rynku oraz posiada pełną niezależność od dostawców. Większość firm pracuje w trakcie dnia, czyli w czasie kiedy instalacje fotowoltaiczne są w stanie uzyskać najwięcej energii, i dzięki temu pokryć bieżące zapotrzebowanie. Przykładowo, zysk z instalacji 40 kW po 20 latach wyniesie około 400 tys. zł!
Dodatkowo jest dużo możliwości finansowania zakupu i instalacji fotowoltaiki dla firm . Mają one m.in. możliwość skorzystania z leasingu, który już w pierwszym roku użytkowania instalacji fotowoltaicznej przynosi istotne zyski.
Możliwość odsprzedawania nadwyżek uzyskanej energii elektrycznej – Jeżeli potrzeby firmy są niższe od możliwości zainstalowanych paneli fotowoltaicznych, nie oznacza to, że uzyskane nadwyżki się zmarnują, tylko możemy je odsprzedać operatorowi sieci, która ma obowiązek ja od nas odkupić. Jest to możliwe dzięki instalacji dwukierunkowych liczników energii elektrycznej.
Znacząca poprawa wizerunku firmy jako tej, która szanuje środowisko – W XXI wieku coraz więcej osób wybierając firmy, z którymi będzie współpracować, zwraca uwagę nie tylko na ich szczegółową ofertę i umiejętności, ale także na ich stosunek do środowiska naturalnego. Stosowanie energii z odnawialnych źródeł, z pewnością pozwoli firmie znacznie zapunktować w oczach wielu klientów.

DLACZEGO WARTO?

 • Wysoka stopa zwrotu sięgająca 12%
 • Uniezależnianie się od zmian cen energii
 • Duże oszczędności w płatnościach za energię elektryczną
 • Zysk z instalacji 40kW po 20 latach to ponad 400 tyś zł.
 • Wiele możliwości finansowania, w tym często najkorzystniejszy leasing, przy którym to już w pierwszym roku instalacja przynosi zyski.
 • Poprawa wizerunki firmy (działania CSR)
 • Zwiększenie wartości nieruchomości

Firma - Korzyści

 

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór instalacji fotowoltaicznej, dlatego zachęcamy do umówienia się z naszymi doradcami na bezpłatny audyt- kontakt z nami.

Zapraszamy również do przejrzenia naszej oferty.

ZOBACZ NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Nasza firma to fakty a nie obietnice, to konkretne solidne rozwiązania a nie piękne grafiki, to własne biuro projektowe i stała siedziba a nie firma w teczce.

Wierzymy, że właściwa decyzja o wyborze dostawcy i wykonawcy własnej elektrowni słonecznej, inwestycji na 25 lat powinna być poparta przede wszystkim stabilnością partnera.


Fotowoltaika piTERN

piTERN sp. z o.o.
ul. Batorowska 9
Dąbrowa 62-070
NIP: 782 25 54 455
REGON: 302293280

Tel.: 61 679 14 14
Tel kom.: 505 056 853
E-mail: info@pitern.pl

Dla poprawnego funkcjonowania ta strona korzysta z plików cookies - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.